Portal wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na Twoim komputerze.
x
  • BIP
  • Kontakt
  • polski
  • English
  • niemiecki
Burmistrzowie Zbąszynia
03.08.2011 • Autor:

Jakóbiec 1440
Mikołaj Grunberg 1442
Jach 1447
Mikołaj Grunberg 1453
Andrzej, szlachcic 1496 – 1498 i 1501
Budych 1526
Maciej Grysik 1543
?azarz K?oszynek 1564 –1568
Jan Sukiennik 1583
Walenty Wosczyna 1585
Brykcy 1590
Grzegorz Ku?nierz 1596
Łukasz Budych 1598
?wi?tos?aw ?wi?tek 1602
Brykcy Kowal 1603
?wi?tos?aw ?wi?tek 1609
Pawe? Motyka 1613
Wojciech Goździkiewicz 1634
Rorich 1768 – 95 i 1800
Carl J. Kappe 1793 – 1806
Warmiński 1806 – 1817
Franke 1817 – 1822
Zimmer 1822 – 1832
Hofarth 1836
Kunkel von Loewenstern 1836 – 1840
Hein 1840 – 1842
Kulm 1842 – 1843
Ambrosius 1843 – 1853
Telke 1854
Consbruch 1855
Lehmann 1855
Reichmann 1855 – 1857
Carl Noack 1858 – 1869
Lange 1870 – 1872
Hausfelder 1872
Eduard Schramm 1872 – 1864
Knifel 1864 – 1869
Adrian hilschler 1879 – 1908
Joachim Butz 1908 – 1920
Franciszek Niedbał od 1 VII 1920
Wiktor W?clewski 1920 – 1922
Franciszek Tomaszewski 1922 – 1924
Antoni Szostak 1925 – 1928
Wincenty Lewandowski 1928 – 1930
Magiera 1930
Zygmunt Wagner 1930 – 1931
Franciszek Ferfet 1932 – 1933
Michalik 1934? – 1939?
Zygfryd Pomesny 29 I 1945 – 3 VII 1945
Michał Frankowski 11 VII 1945 – 30 VII 1947
Stefan Pawlicki 16 VIII 1947 – 1 VII 1948
Leon Jankowiak 1 VII 1948 – 1 IV 1949
Stanisław ?ysiak 1 IV 1949
Aleksander Kobusiński 20 VI 1990 – 11 IX 1990
Romuald Szczepaniak 12 IX 1990 – 6 XI 1998
Rafał Suchorski 6 XI 1998 - 2006
Leszek Leśny 2006 - 5 XII 2010

Tomasz Kurasiński  2010 - obecnie

Pierwsza pisana wzmianka o urzędzie burmistrza w Zbąszyniu pochodzi z roku 1329, jednak dopiero przeszło wiek później znana jest większość burmistrzów z imienia i nazwiska.
Lista nie jest pełna, nie udało się bowiem dokładnie zrekonstruować spisu wszystkich osób pełniących tę zaszczytną funkcję, jak też dokładnie określić lat ich rządów w mieście.

Opr. Eugeniusz Kurzawa

  •  

Hejnał Miasta Zbąszyń

  • szklanenegatywy.pl
  • zbaszyn1938.pl
  • rcz-zbaszyn.pl/